ANNONSØRINNHOLD
5-stjerners lyd – LD Systems på det tyrolske luksushotellet Das Central
Mellom tyrolsk tradisjon og alpin livsstil finner gjestene alt de forventer av en perfekt ferie i Alpene på 5-stjerners hotellet Das Central i Sölden, Tyrol: fantastiske fjellpanoramaer, en blanding av moderne luksus og romantisk lodenstil, samt det høyeste nivået av velværetilbud.
Utmerket lyd, høykvalitetsdesign og brukervennlighet – dette var de tre hovedkravene hotelledelsen hadde da de tok kontakt med Wilderness Studios.
– Das Central er et luksushotell. Derfor var det viktig å tilby høykvalitetssystemer som ikke bare låter eksklusivt, men også ser eksklusive ut, forklarer Felix Brunhuber, daglig leder i Wilderness Studios.
– Vi har jobbet med Adam Hall Group i mange år på ulike områder, så det ga mening å benytte deres installasjonsportefølje, legger Florian Fellier, daglig leder i Wilderness Studios, til. I samarbeid med Uli Golka, teknisk supportingeniør for integrerte systemer i DACH-regionen, ble det utviklet et omfattende konsept for visning og lydsystem i de nye hotellområdene.
“Das Central er et luksushotell. Derfor var det viktig å tilby høykvalitetssystemer som ikke bare låter eksklusivt, men også ser eksklusive ut.”
— Felix Brunhuber, CEO, Wilderness Studios
Flerområdesystem
Installasjonen på Das Central består av totalt seks lydsoner: i tillegg til Summit Skybar med utendørsterrasse, bassengområde og bassengterrasse, er også et stort avslapnings- og velværeområde i øverste etasje samt lobbyen utstyrt med ulike serier fra LD Systems. For innendørsområdene ble CURV 500-miniatyrarrays valgt som standard, noen supplert med CURV 500 I SUB-subwoofere. Til utendørsområdene valgte teamet IP55-sertifiserte installasjonshøyttalere fra LD Systems DQOR-serie, som allerede har vist seg pålitelig i utendørsmiljøer ved spa-anlegg i blant annet Skandinavia og Slovakia.
Lobbyen stilte spesielle krav til lydsystemet. Det måtte sikres at resepsjonspersonalet kunne kommunisere uforstyrret med gjestene, mens de øvrige lobbyområdene ble fylt med behagelig bakgrunnsmusikk. Wilderness Studios benyttet her den retningsstyrte spredningen til CURV 500-systemene, som ble montert i lobbyen i hvitt kabinett-design.
«Å lage brukerpaneler med QUESTRA er utrolig enkelt. Du kan sette sammen alt akkurat slik kunden ønsker det, med dra-og-slipp.»
— Felix Brunhuber, CEO, Wilderness Studios
Enkel kontroll via touchpaneler
Et LD Systems ZONE X 1208D DSP-matrikssystem med hybridarkitektur og både Ethernet- og Dante-grensesnitt fungerer som signalnav for de ulike lydsonene. I lobbyen brukes en LD Systems IPA 424 T 4-kanals installasjonsforsterker med integrasjon til QUESTRA. For å sikre at hotellpersonalet alltid har tilgang til viktige parametere – som volum og kildevalg – styres systemet via LD Systems QTP 8 touchpaneler med tilpasset QUESTRA-brukergrensesnitt.
– “Å lage brukerpaneler med QUESTRA er utrolig enkelt,” bekrefter Felix Brunhuber fra Wilderness Studios.
– “Du kan sette sammen alt akkurat slik du trenger det for kunden ved å bruke dra-og-slipp.”
Produkter fra LD Systems brukt på Hotel Das Central:
- LD Systems QUESTRA design- og administrasjonsprogramvare
- 24 × CURV 500 S2 array-satellitter
- 6 × CURV 500 S2 W array-satellitter (hvit)
- 5 × CURV 500 I SUB 10” installasjonssubwoofere
- 2 × CURV 500 I SUB W 10” installasjonssubwoofere (hvit)
- 4 × CURV 500 I AMP 4-kanals Class D installasjonsforsterkere
- 2 × STINGER 15A G3 aktive 15” PA-høyttalere
- 2 × STINGER SUB 15 G3 15” bassrefleks PA-subwoofere
- 16 × DQOR 8 toveis installasjonshøyttalere
- 5 × DQOR 8 T toveis installasjonshøyttalere 70/100 V
- 1 × ZONE X 1208 DSP-matriks med hybridarkitektur
- 2 × IPA 424 T 4-kanals DSP installasjonsforsterkere
- 2 × X-EDAI Ethernet kontrollutvidelseskort for IPA 424 T
- 1 × DSP 44 K 4-kanals DSP-forsterker med Dante
- 1 × DSP 45 K 4-kanals DSP-forsterker med Dante
- 2 × QTP 8 QUESTRA 8” berøringsskjermer
Mer informasjon:
- central-soelden.com
- wilderness-studios.com
- adamhall.com/integrated-systems
- ld-systems.com
- adamhall.com
- blog.adamhall.com
-
ANMELDELSE3 måneder siden
Super hyllest av Supertramp
-
KULTURHUS2 måneder siden
Ble først i verden – Kilden med banebrytende lydsystem (+)
-
NYBYGG4 måneder siden
Ikke ofte man får bygge opera (+)
-
SCENEBESØK4 måneder siden
Sjeldent tilfelle – et nytt, norsk teater (+)
-
INSTALLASJON4 måneder siden
Skreddersydde teatrets eget interne lyd- og videosystem (+)
-
KULTURHUS3 måneder siden
Oppgraderte monitorparken med JBL VTX M20 (+)
-
SEMINAR2 måneder siden
Leteng legger ut på norgesturné med AV-seminarer for proffmarkedet
-
AV-FIRMA2 måneder siden
Slår sammen krefter: – Vi fyller et hull i AV-markedet (+)