ARTISTOMTALE
Simple Minds solgte ut Sentrum Scene på få minutter – nå er de klare for mer
Rakk du ikke å sikre deg billett da veteranene i Simple Minds annonserte sitt norgesbesøk? Nå får du en ny sjanse.
«Simple Minds – 40 Years of Hits Tour 2020» lander også i Norge, og første runde med billettsalg gikk så det suste.
Konserten på Sentrum Scene mandag 2. mars 2020 ble utsolgt på få minutter – og nå er det klart for ekstrakonsert. Gutta kommer til samme sted også dagen før, nemlig søndag 1. mars.
– Jeg har alltid synes at Norge minner litt om Skottland, om hjemme. Og det er et bra sted å starte; det gjør det mer avslappet og vi kan være litt mer eventyrlystne, uttalte nylig Simple Minds-gitarist Charlie Burchill til NTB. Han begynte å spille i band med barndomsvennen Jim Kerr hjemme i Glasgow allerede i 1977.
Simple Minds spiller også i Stavanger Konserthus (28. februar) og Forum Scene i Bergen (29. februar) når de gjester landet.
Bandet, som regnes som svært innflytelsesrikt, har solgt mer enn 60 millioner plater og toppet albumlisten i Storbritannia seks ganger. (NTB)
-
LEVERANDØR2 måneder sidenLokker med Italia-tur for to heldige demo-deltakere (+)
-
LLB 20272 måneder sidenStyre-exit i LLB: Nå tar «pyro-sjefen» over roret før gigantmessen (+)
-
ANBUD4 måneder sidenVestlandsk kulturperle oppgraderes: Legger over sju millioner i potten for ny AV, lyd og lys (+)
-
ARRANGEMENT2 måneder sidenRigger for 5000 publikummere på én time – rett fra tilhengeren (+)
-
MESSE3 måneder sidenRigger til gigantisk høsttreff for AV-bransjen: Sjekk hvem som inntar Trollåsen (+)
-
LEVERANDØR3 måneder sidenGigantoppkjøp i lydbransjen: Sluker anerkjent kult-produsent for å erobre nye markeder (+)
-
NYTT UTSTYR2 måneder sidenLydgiganten tar et radikalt oppgjør med bransjestandarden: Løser de trådløse øreproppenes største problem?
-
ANNONSØRINNHOLD4 måneder sidenDyp bass som tåler alt: Bose Professional avduker sin nyeste installasjons-subwoofer






