ARRANGEMENT
Nå blir det konserter på Gamle Deichman i Oslo
I fire måneder blir det lov å heve stemmen i det tradisjonsrike, grønne praktbygget som fra 1933 huset Oslos folkebibliotek Deichman.
Etter at hovedbiblioteket i januar 2020 flyttet til Bjørvika, åpnes det for alt fra konserter, liveshow, eventer til sommeravslutninger, seminarer og årsmøter.
Iallfall en stakket stund, nærmere bestemt tidsrommet 1. mars til 1. juli 2020.
Deretter skal Oslo kommune ta en avgjørelse på hvem som skal ta over det historiske huset.
Det er PR- og kommunikasjonsbyrået The Oslo Way som i denne tiden får drifte lokalene på vegne av Deichman.
På sin kundeliste har byrået blant annet Tons of Rock, Aller Live, PiPfest, Live Nation, All Things Live, Oslo Konserthus, Kulturhuset, Youngs og Cinenord.
– Vi merker en stor etterspørsel om å få arrangere i dette fantastiske bygget, sier Torstein Løvlid, bookingansvarlig for Gamle Deichman i The Oslo Way.
Han mener bygget «huser et enormt potensial».
-
LEVERANDØR1 måned sidenLokker med Italia-tur for to heldige demo-deltakere (+)
-
LEVERANDØR4 måneder sidenArven skal føres videre, lover Captech Lydrommet-sjefen (+)
-
LLB 20271 måned sidenStyre-exit i LLB: Nå tar «pyro-sjefen» over roret før gigantmessen (+)
-
LEVERANDØR4 måneder sidenNRK utlyser gigant-kontrakt verdt 60 millioner kroner (+)
-
LEVERANDØR4 måneder sidenAV-veteran overtar lys-ekspert (+)
-
ANBUD3 måneder sidenVestlandsk kulturperle oppgraderes: Legger over sju millioner i potten for ny AV, lyd og lys (+)
-
LEVERANDØR4 måneder sidenLydgiganten tvinges til drastisk valg: Vraker ikonisk merkenavn (+)
-
LEVERANDØR2 måneder sidenGigantoppkjøp i lydbransjen: Sluker anerkjent kult-produsent for å erobre nye markeder (+)






