KORONAVIRUSET
Virke ber om kompensasjonsordning for kulturarrangører
Virke kultur og opplevelse er godt fornøyd med de nye permitteringsreglene, men savner en kompensasjonsordning for arrangører som rammes av avlysninger.
– De første konkursene vil komme i løpet av få dager. Inntektsstrømmene har gått fra full drift til null på en uke, og alle ordrereserver tømmes. Det er en helt ekstrem situasjon, skriver Rhiannon Hovden Edwards, leder av Virke kultur og opplevelser, i en epost til NTB.
Hun er godt fornøyd med de nye permitteringsreglene som regjeringen la fram fredag 13. mars 2020, men savner en kompensasjonsordning for avlyste arrangementer.
– Vi må ha en kompensasjonsordning for virksomheter som rammes ved avlysninger av arrangementer. Denne må omfatte både arrangementsarrangør og underleverandører som sceneteknisk produksjon og artister.
Regjeringens tiltak fører også til at eiere av bedrifter som går med underskudd, skal kunne få utsettelse av betaling av formuesskatt. Edwards ønsker også utsatte innbetalingsfrister for arbeidsgiveravgift og moms.
– Utsettelse av formuesskatt hjelper denne bransjen lite, skriver hun.
(NTB)
-
NYTT OM NAVN4 måneder siden
Ny markedssjef: – Jeg kommer alltid til å være tekniker. Det er rett og slett hobbyen min (+)
-
ANNONSØRINNHOLD4 måneder siden
Hunderfossen bygget Musikkfabrikken med Genelec Smart IP
-
AV-FIRMA3 måneder siden
Avistic samler bransjen på toppen av Oslo – lover AI, bærekraft og toppleverandører (+)
-
AV-FIRMA3 måneder siden
Ny 5G-sender kan endre alt for live-produksjon (+)
-
KONKURS2 måneder siden
Tradisjonsrike Oslo Audio slått konkurs – etterlot seg stor gjeld i proffmarkedet (+)
-
AV-FIRMA3 måneder siden
Loop24 satser på helhet: – Kundene vil ha alt i én pakke (+)
-
AV-FIRMA3 måneder siden
Avistic vokser – satser på kvalitet og samarbeid (+)
-
AV-FIRMA3 måneder siden
Holmefjord vant gigantavtale med NRK (+)






