Ukategorisert
Ariana Grande til Telenor Arena
25 år gamle Ariana Grande er en av verdens største artister, med et suksessår uten like bak seg. 3. oktober 2019 kommer hun til Norge, melder konsertarrangøren Live Nation.
Med sin kraftfulle stemme og imponerende vokalprestasjoner har Ariana Grande etablert seg som en av verdens største popstjerner. I en alder av 25 har den Grammy-nominerte artisten 3 platina-selgende album, 18 milliarder streams og en rekke topp ti hits på Billboard Hot 100 bak seg.
– Kult at en av de aller største artistene nå kommer hit til Norge. Stort at hun legger turneen sin innom Telenor Arena. Hun har et veldig stort talent og er en viktig del av populærkulturen i verden akkurat nå, sier Sarah Winona Sortland, som er Slottsfjellfestivalens presseansvarlig, til NRK.
2018 markerer enda et historisk år for Grande. Hun har blitt utnevnt til Billboards «Woman of the Year» og er Grammy-nominert i kategoriene «Best Pop Vocal Album», for sitt nyeste album «Sweetener», og «Best Pop Solo Performance» for låta «God Is A Woman.» Samtidig nådde hennes nyeste single «thank you, next» topplasseringen på Billboard Hot 100 og slo rekorden for flest streams på Spotify for en sang av en kvinnelig artist på en uke.
Turnéen for albumet Sweetener er kalt Sweetener World Tour og starter 18. mars 2019 i Times Union Center i Albany, New York. I hjemlandet USA skal hun besøke i alt 42 steder. I Europa skal hun spille i over 20 byer.
-
MESSE3 måneder siden
– De kan ikke eller tør ikke ta tak i det! (+)
-
LLB 20253 måneder siden
Slik har interessen for LLB aldri vært tidligere (+)
-
LEVERANDØR2 måneder siden
CT slutter med salg – de ansatte starter eget firma (+)
-
BEDRIFTSBESØK3 måneder siden
Samme visjon i nye lokaler (+)
-
MESSE4 måneder siden
– Hadde med oss masse kjekt! (+)
-
MESSE3 måneder siden
«Hele AV-Norge» gikk mann av huse for å kappkjøre gokart for sjuende år på rad: «Dette har absolutt ønsket effekt!» sier salgssjefen (+)
-
LLB 20252 uker siden
LLB 2025: Noen overraskelser i sikte (+)
-
NYTT OM NAVN2 måneder siden
Rambøl ga seg i Yamaha: – På tide å finne nye utfordringer (+)