MESSE
Koronaviruset påvirker også LLB-bransjen. Prolight + Sound 2020 er utsatt.

Koronavirusets ferd verden rundt skaper store utfordringer for en rekke bransjer. Nå er også den kommende Prolight + Sound 2020 utsatt.
Den årlige stormessen foregår i Messe Frankfurt GmbH, Frankfurt am Main, i Tyskland og skulle arrangeres fra tirsdag 31. mars til fredag 3. april 2020.
Men nå melder arrangøren at messen er utsatt til 26. til 29. mai.
«Grunnet den økte spredningen av koronaviruset i Europa, har Messe Frankfurt bestemt å utsette Prolight + Sound etter intense konsultasjoner,» heter det på messens offisielle nettside.
«Den nåværende situasjonen representerer en stor utfordring for messe- og utstillingsarrangører over hele verden. Vi beklager at 40-årsjubileumsutgaven av Musikmesse ikke holde åpent fra 1. til 4. april,» uttaler Detlef Braun, styremedlem i Messe Frankfurt GmbH i en pressemelding.
ISE 2020 gikk av stabelen, men ikke uten stort fokus på koronaviruset.
(Artikkelen fortsetter under).
Les om ISE 2020 her:
http://scenemagasinet.no/koronaviruset-pavirker-den-17-utgaven-av-verdens-storste-av-proffmesse/
Kinoer i mange land er stengt, som skaper problemer for lanseringen av kommende storfilmer. En lang rekke messer og arrangement i ulike bransjer er også avlyst i lys av COVID-19-epidemien.
Mobile World Congress og Geneva Motor Show er store messer som er avlyst nylig, det samme er High End Munich 2020, verdens største hi-fi-event. Verdens største reiselivsmesse, ITB i Berlin, er avlyst. Museet Louvre, verdens største museum, er stengt i Paris, det samme er bokmessen Salon du livre i samme by, den største bilmessen i verden, GIMS i Sveits, og listen bare fortsetter …
Pr. 2. mars er nærmere 3.000 kinesere døde av viruset og over 80.000 er smittet, ifølge kinesiske myndigheter.
Koronaproblemene merkes også i LLB-bransjen i Norge, som påvirkes på linje med alle andre næringer av de raske samfunnsomveltningene.
I flere land blir også konserter avlyst.
http://scenemagasinet.no/koronasmittet-var-pa-konsert-med-800-i-molde/
-
AV UTLEIE4 måneder siden
(+) OPPDATERT: Lydutleiefirmaet har vært trofaste mot høyttalermerket i tolv år. Nå har de kjøpt ny PA.
-
NYTT UTSTYR4 måneder siden
(+) Spectre-sjefen: «Dette systemet skal få kjørt seg til sommeren!»
-
DØDSFALL3 måneder siden
Minneord om Edgar Schwuchow
-
DISTRIBUTØR4 måneder siden
«Norge er et teknologisk himmelrike»
-
NYTT UTSTYR4 måneder siden
(+) Ny Midas-mikser dro på «Teams-turné»
-
FIRMAPRESENTASJON4 uker siden
Huddly – en norsk teknologi-sensasjon
-
BEDRIFTSBESØK4 måneder siden
(+) Lyd i farta ≈ Dag-Stephen Solberg
-
NYTT UTSTYR4 måneder siden
(+) Trønderne tror på en løfterik fremtid