ARTISTOMTALE
Simple Minds solgte ut Sentrum Scene på få minutter – nå er de klare for mer
Rakk du ikke å sikre deg billett da veteranene i Simple Minds annonserte sitt norgesbesøk? Nå får du en ny sjanse.
«Simple Minds – 40 Years of Hits Tour 2020» lander også i Norge, og første runde med billettsalg gikk så det suste.
Konserten på Sentrum Scene mandag 2. mars 2020 ble utsolgt på få minutter – og nå er det klart for ekstrakonsert. Gutta kommer til samme sted også dagen før, nemlig søndag 1. mars.
– Jeg har alltid synes at Norge minner litt om Skottland, om hjemme. Og det er et bra sted å starte; det gjør det mer avslappet og vi kan være litt mer eventyrlystne, uttalte nylig Simple Minds-gitarist Charlie Burchill til NTB. Han begynte å spille i band med barndomsvennen Jim Kerr hjemme i Glasgow allerede i 1977.
Simple Minds spiller også i Stavanger Konserthus (28. februar) og Forum Scene i Bergen (29. februar) når de gjester landet.
Bandet, som regnes som svært innflytelsesrikt, har solgt mer enn 60 millioner plater og toppet albumlisten i Storbritannia seks ganger. (NTB)
-
AV UTLEIE2 måneder siden
Fra import-mareritt til festivalsuksess: Slik erobret gigantscenen fra Nordmøre festival-Norge (+)
-
AV-FIRMA2 måneder siden
Bransjekjempe solgt til storfond (+)
-
AV-FIRMA4 måneder siden
Sluker norsk distributør – nå skal to velkjente norske merkevarer ut i Europa (+)
-
ARRANGEMENT3 måneder siden
Duket for ny fagdag: : Avslører hemmelighetene bak Formel 1 og reality-suksessene
-
INSTALLASJON2 måneder siden
Kaster ut eldgammel teknologi i 40 bygg: – Kan endelig fases ut (+)
-
NYTT OM NAVN2 måneder siden
Bransjelegenden runder år: Avslører hemmeligheten bak Norges mest kjente AV-firmanavn (+)
-
ANNONSØRINNHOLD2 måneder siden
AI på kanten – i tillegg til skyen
-
ANNONSØRINNHOLD2 måneder siden
Sennheisers nye hemmelige våpen i studio: Har de endelig knekt koden for lukkede hodetelefoner?





