ARTISTOMTALE
Christel Alsos vil tilbake til kjernen av musikken
Fra fredag av legger Christel Alsos ut på vinterturné med en enklere bandbesetning, for å la låtene få større plass.
– De siste årene har jeg turnert heftig med ulike store bandkonstellasjoner. Et drømmescenario. Men nå er tiden inne for å la låtene få større plass i seg selv, med en enkel besetning og en annen sårbarhet, sier Alsos, og medgir:
– Det føles både skikkelig skummelt, og veldig riktig.
Hun tror grepet vil bringe publikum «enda nærmere» fordi sangene kommer tydeligere frem. Alsos har også plukket frem to låter som aldri kom med på studioalbum fra 2007 og 2016.
Sangene «Where The Light Is» og «Molly Part II», som hun kaller for «darlingene i uttrykket kill your darlings». slippes nå digitalt. Førstnevnte spilte hun inn i 2006.
– Den er en sang om det umistelige håpet midt i natten, midt i håpløsheten. Jeg sto midt i en merkelig fase i livet mitt, hvor jeg hadde den ungdommelige selvsikkerheten, men samtidig følte meg voksen og erfaren. Midt i den krysningen var jeg skjør, sier Alsos, i dag 35 år.
– Jeg synes låten er litt fin å ta frem nå, for å minne meg selv på hva som bor i min egen musikalske kjerne og ta det med meg på veien videre.
Her opptrer Alsos
* 7. februar – Fosnavåg, Fosnavåg Konserthus
* 8. februar – Kristiansund, Kulturfabrikken
* 9. februar – Ålesund, Parken Kulturhus
* 14. februar – Flekkefjord, Flekkefjord Kultursenter Spira
* 15. februar – Sandnes, Sandnes Kulturhus
* 21. februar – Sandnessjøen, Kulturbadet Sandnessjøen
* 22. februar – Bodø, Stormen Konserthus
* 18. mars – Jessheim, Ullensaker Kultursenter
* 19. mars – Drammen, Drammens Teater
* 20. mars – Asker, Asker kulturhus
-
LEVERANDØR2 uker sidenLokker med Italia-tur for to heldige demo-deltakere (+)
-
AV UTLEIE4 måneder sidenFra import-mareritt til festivalsuksess: Slik erobret gigantscenen fra Nordmøre festival-Norge (+)
-
AV-FIRMA4 måneder sidenBransjekjempe solgt til storfond (+)
-
NYTT OM NAVN3 måneder sidenBransjelegenden runder år: Avslører hemmeligheten bak Norges mest kjente AV-firmanavn (+)
-
INSTALLASJON3 måneder sidenKaster ut eldgammel teknologi i 40 bygg: – Kan endelig fases ut (+)
-
ANNONSØRINNHOLD3 måneder sidenSennheisers nye hemmelige våpen i studio: Har de endelig knekt koden for lukkede hodetelefoner?
-
LEVERANDØR3 måneder sidenArven skal føres videre, lover Captech Lydrommet-sjefen (+)
-
ANNONSØRINNHOLD4 måneder sidenAI på kanten – i tillegg til skyen






