FESTIVAL
Deler ut solkrem til festivalpublikum i helgens sommerhete

Det kan bli hett for festivalgjengere denne helgen.
For Oslo, der rock- og metalfestivalen Tons of Rock går av stabelen på Ekebergsletta til og med lørdag, er det varslet temperaturer på opptil 28 grader og strålende sol.
Festivalen opplyser om betydningen av solkrem – og å drikke nok vann – både på nett, gjennom festivalappen og ikke minst på selve området.
– Vi har egen solskinnspatrulje. Den gikk tom for solkrem torsdag, men har fylt på. Vi oppfordrer også alle til å smøre seg med solkrem før de kommer, sier presseansvarlig Lars Tefre Baade før portene åpnet andre dag av festivalen.

De unge KISS-fansene Jon Klovning Vasstrand og Leo Gautschi (t.h.) smurte seg torsdag riktignok inn med hvit sminke à la bandet. Solkrem anbefales lørdagen. Foto: Berit Roald / NTB scanpix
På den store Glastonbury-festivalen som arrangeres i Storbritannia denne helgen med en publikumstilstrømning på 175.000 på tre dager, lages det egne skyggeområder – i tillegg til å by på gratis solkrem og vann fra 800 vannkraner og -kiosker, melder BBC.
Glastonbury har også laget egne solskinnsråd , der festivalgjengerne i tillegg til vann og solkrem anbefales å bruke hatt eller hodeplagg, løsne på klærne for å skape mer luftsirkulasjon – og ta det pent med alkohol, som virker dehydrerende.
-
FIRMAPRESENTASJON2 uker siden
Ringen er sluttet for Børre (+)
-
FIRMAPRESENTASJON4 måneder siden
Pøbelen med det store hjertet for gode bilder (+)
-
UTDANNING3 måneder siden
Gleder seg til å lære opp en ny generasjon av scenetekniske eksperter (+)
-
FIRMAPRESENTASJON3 måneder siden
Trioen bak «Samla» regner med at 200 personer skal jobbe i lokalene (+)
-
ARRANGEMENT1 måned siden
GIGANTLØFTET I OSLO SPEKTRUM (+)
-
LYDPRODUSENT4 måneder siden
Har fått bedre distribusjon – ergo bedre salg (+)
-
BEDRIFTSBESØK1 måned siden
Stadig nye scenerekorder for MTI (+)
-
PRODUKT PRESENTASJON3 måneder siden
Fanger øyeblikkene med KAIROS (+)