NYBYGG
Den mest moderne lokale kulturscenen på Østlandet klar for bruk
Kulturarena Aurskog-Høland med offisiell åpning av kultursalen på Bjørkelangen skole.
Fredag 21. september 2018 er den store dagen. Da er den nye kultursalen klar til bruk.
Kultursalen har 353 ordinære plasser og med seks rullestolplasser i teleskopamfi (som kan skyves mot bakveggen).
Scenen har plass til 100 personer. Det er egen bakscene for band i høyden, som gjør salen ypperlig til musikaloppsetninger. Scenen kan lett bygges om, og hele gulvet ligger i samme plan, noe som gjør at salen kan brukes til mange ulike aktiviteter.
Noe av det mest eksklusive med salen er teleskopamfiet levert av Ilmonte, samt etterklangsanlegget Vivace fra Müller-BBM Acoustic Solutions GmbH, levert av Audiens Norge.
Kulturarena Aurskog-Høland er den tredje salen i Norge som får Vivace-systemet montert.

Teleskopamfiet er levert av Ilmonte. Foto: Ilmonte.

Rune Håndlykken, konsulent i Kulturhusplan DA, sier at han har brukt sin erfaring fra over 20 år i bygg av slike saler hos Kulturarena Aurskog-Høland.
– Bjørkelangen skole har nå fått den mest moderne lokale kulturscenen på Østlandet, slår han fast.
Ofte er det altfor dårlig kompetanse blant de som planlegger kulturhus, scener og skolebygg, mener konsulenten.
Håndlykken mener kun sykehus er mer komplisert, enn kulturhus, rent logistisk sett. Men feilene er unngått hos Kulturarena Aurskog-Høland.

Aurskog-Høland kommune inviterer innbyggerne i omlandet til åpningshelg 21. til 23. september 2018. De to forestillingene fredag vil bli satt sammen av profesjonelle krefter med tilhørighet til kommunen, og elever fra skolen og kulturskolen: Petter Simonsen, Lene Anett Killingmo, Loch Ness Mouse, Åkerland, Kulturskolens elever og flere til. Lørdag er det ulike forestillinger og konserter, mens søndag er det storband som står på programmet.
Teknisk ansvarlig Trond Johansen startet i jobben på nyåret 2018, og våren og sommeren ble brukt til å teste ut salen i forhold til ulik type bruk slik at alt det tekniske fungerer optimalt når publikum kommer til høsten. Salen har vært klar en god stund, så bakgrunnen for at åpningen først skjedde høsten 2018, er at den gamle skolen ble revet og uteområder og parkeringsplasser skulleopparbeides.

https://www.aurskog-holand.kommune.no/nyheter/kultursal-for-alle/
-
AV-FIRMA3 måneder siden
Innfører betalingsstans – ansatte får ikke lønn (+)
-
LEVERANDØR3 måneder siden
Kultursupport og Hjertnes kulturhus har gjort noen ingen andre i Norge har gjort før (+)
-
AV-FIRMA3 måneder siden
Har over 30 inkassokrav – lover å gjøre opp for seg (+)
-
LEVERANDØR3 måneder siden
Nå tar Øyvind over: – Evolusjon, ikke revolusjon (+)
-
AV-FIRMA3 måneder siden
Slutt for Trondheim Lyd etter 40 år (+)
-
BEDRIFTSBESØK3 måneder siden
Alexander har krysset over til Rubicon: – Vi ønsker å bli synlig for flere kunder (+)
-
AV-FIRMA2 måneder siden
Starter nytt selskap etter sjokk-konkursen: Slik skal de unngå de økonomiske fellene (+)
-
AV-FIRMA2 måneder siden
AV-kjempen sluker rivalen i millionoppkjøp – hele teamet følger med på lasset (+)






