FESTIVAL
Første Beitostølen Live betegnes som «braksuksess»
Det ble rundt 9.000 solgte billetter, melder arrangøren Beitostølen Live.
Trekkplastrene var blant annet The September When og ikke minst Sting.
– Det har vært overveldende respons fra publikum, som gir sine jublende tilbakemeldinger i store doser på sosiale medier, forteller Bjørn B. Jacobsen hos DestinasjonsKirurgene til Horecanytt.
Jacobsen melder at Sting-produksjonen var meget godt fornøyd, og det samme var de norske artistene.

Sting var det store trekkplasteret på Beitostølen Live. Foto: Even Varpstuen Evensen.
– Så dette er veldig gledelig og oppløftende for festivalsjef Atle Dalen og hele Beitostølen Live-produksjonen. En fin lagseier kort og godt, sier Jacobsen.

Han mener Sting leverte «en sjelden god konsert, med imponerende lyd.» og legger til: – Når en verdensartist som Sting låter like bra som på CD, ja nesten bedre til og med, er det veldig artig å være på konsert.

Foto: Beitostølen Live.
Jacobsen hevder videre at «alt fungerte på Beitostølen Live.» Det ble ikke meldt om noen problemer fra verken politi eller Røde Kors, på arrangementet som fant sted på Beitostølen skistadion.
– Det er ikke annet å si, at for å være en festival som produseres for første gang, en giga-produksjon på dette nivået med en ekstrem mengde logistikk og teknikk, ble denne første utgaven av Beitostølen Live en publikumsmessig og arrangementsteknisk kjempesuksess, mener Jacobsen.

Foto: Beitostølen Live.
Han påpeker også at det kom mye ros for lyden.
– God lyd er i blant en utfordring for konsert- og festival-arrangører, fordi alle løsninger som handler om scene, lys og lyd, er dyre tjenester å kjøpe på dette nivået, hvis du ønsker det beste, og det ønsker jo alle, men her satset Beitostølen Live på øverste hylle, og får betalt for det i form av publikumsjubel og suksess, sier PR & pressesjefen til Horecanytt.
Det var Bary som leverte lyd-, lys- og bildetjenester på Beitostølen Live, får SCENEMAGASINET opplyst.
Even Varpstuen Evensen
15. juni ·
-
LEVERANDØR2 måneder sidenLokker med Italia-tur for to heldige demo-deltakere (+)
-
LLB 20272 måneder sidenStyre-exit i LLB: Nå tar «pyro-sjefen» over roret før gigantmessen (+)
-
ANBUD4 måneder sidenVestlandsk kulturperle oppgraderes: Legger over sju millioner i potten for ny AV, lyd og lys (+)
-
ARRANGEMENT2 måneder sidenRigger for 5000 publikummere på én time – rett fra tilhengeren (+)
-
MESSE3 måneder sidenRigger til gigantisk høsttreff for AV-bransjen: Sjekk hvem som inntar Trollåsen (+)
-
LEVERANDØR3 måneder sidenGigantoppkjøp i lydbransjen: Sluker anerkjent kult-produsent for å erobre nye markeder (+)
-
ANNONSØRINNHOLD3 måneder sidenDyp bass som tåler alt: Bose Professional avduker sin nyeste installasjons-subwoofer
-
NYTT UTSTYR2 måneder sidenLydgiganten tar et radikalt oppgjør med bransjestandarden: Løser de trådløse øreproppenes største problem?






