KORONAVIRUSET
Rammstein innstiller 2020-konsertene
Rammstein avlyser i praksis alle planlagte datoer på sin forestående turné, som skulle tatt dem til Granåsen i Trondheim og to konserter i juli.
På hjemmesiden skriver det tyske bandet fredag at på grunn av lokale restriksjoner på grunn av Covid-19 som rammer nærmest alle de planlagte datoene, så kan ikke stadionturneen i 2020 finne sted.
– Vi er i ferd med å sjekke om det er mulig å finne nye datoer, skriver Rammstein, og sier alle billetter forblir gyldige til nærmere beskjed.
Det betyr ifølge TT at man foreløpig ikke refunderer kjøpte billetter. Bandet skulle også spilt på Ullevi i sommer.
– På grunn av de nye nasjonale restriksjonene angående folkesamlinger, vil det dessverre ikke være mulig å kunne gjennomføre konserten med Rammstein som planlagt. Vi jobber på spreng med å få alle detaljer på plass og oppdatert informasjon kommer veldig snart. Alle som allerede har kjøpt billett vil også få informasjon sendt direkte på mail, heter det på Eventims side om Rammstein-konsertene i Trondheim.
Konsertene på Granåsen-arenaen skulle gått av stabelen 26. og 27. jul 2020. Det ble ekstrakonsert etter at arrangør All Things Live solgte 35.000 billetter på en time før jul i fjor. (NTB)

/ Handout
Bilde: E6epYnUay2o
Plakaten til Rammsteinkonsertene på Granåsen.
-
AV-FIRMA4 måneder siden
Innfører betalingsstans – ansatte får ikke lønn (+)
-
LEVERANDØR4 måneder siden
Kultursupport og Hjertnes kulturhus har gjort noen ingen andre i Norge har gjort før (+)
-
AV-FIRMA4 måneder siden
Har over 30 inkassokrav – lover å gjøre opp for seg (+)
-
LEVERANDØR4 måneder siden
Nå tar Øyvind over: – Evolusjon, ikke revolusjon (+)
-
BEDRIFTSBESØK4 måneder siden
Alexander har krysset over til Rubicon: – Vi ønsker å bli synlig for flere kunder (+)
-
AV-FIRMA3 måneder siden
Slutt for Trondheim Lyd etter 40 år (+)
-
AV-FIRMA3 måneder siden
Starter nytt selskap etter sjokk-konkursen: Slik skal de unngå de økonomiske fellene (+)
-
AV-FIRMA3 måneder siden
AV-kjempen sluker rivalen i millionoppkjøp – hele teamet følger med på lasset (+)






