FIRMAPRESENTASJON
Veteraner med ny giv

Et av landets eldste lydfirma har startet på en ny epoke. Nå er de på plass i flunkende nyoppussede lokaler, hvor mye av lydutstyret de selv selger selvsagt er tatt i bruk.
LydRommet flyttet sommeren 2021 fra sine lokaler i Thorvald Meyers gate 7 til Waldemar Thranes gate 86 B, som bare ligger et par steinkast unna, på den andre siden av Akerselven i Oslo.

LydRommets nye møterom er selvsagt spekket med firmaets egne produkter. Her med Jan-Stefan Hansen i en av stolene. Et AMX-styringspanel er plassert utenfor inngangen.
– Dette er mer moderne, hyggelige lokaler, som er tilpasset dagens organisasjon. Det er flottere fasiliteter hvor vi også kan invitere kundene til mer egnede lokaler. Dessuten skal vi ikke legge skjul på at det ga oss kostnadsbesparelser, forteller Jan-Stefen Hansen, salgssjef og teamleder for Pro Audio i Norge, Sverige og Danmark.
Han viser oss rundt om i lokalene, og vi får stadig hilst på blide medarbeidere i full sving. Høsten 2021 var det fullt tempo med endelig mye aktivitet igjen, og endelig var det slutt på hjemmekontor!
Etter at varelageret i Norge heller ikke var nødvendig å oppretteholde, ble behovet for store lokaler ikke-eksisterende. Men serviceavdelingen er i full drift fortsatt og det vil den være fremover, lover LydRommets norske ansatte.

I restauranten Kraft, i byggets øverste etasje, er det installert JBL pendellhøyttalere som er lakkert i interiørarkitektens foretrukne farge. Jan-Stefan Hansen viste oss rundt og lovte å invitere på lunsj en annen dag!
– Hvordan ser dere for dere LydRommets rolle videre?
– Vi skal være en sterk aktør. Med endringene vi har gjort er vi nå finansielt sterke. Eieren vår, Septon Group, har et felles lager for hele Skandinavia. Vi har, som alle aktører i bransjen, merket leverandør og transportkrisen. Det har vært enormt med produkter som vi ikke får tak i, og det er derfor store ordrereserver. Vår jobb går da også ut på å finne løsninger med andre, alternative produkter for kundene. Her har vi heldigvis nå også flere egne merkevarer, som TiGHT AV, forteller Hansen.

Kjærligheten til god lyd gir seg også fysiske utslag. Anders Nannestad er på fritiden også trommeslager for bandet Polyfrenetics. Her er han i LydRommets nye demorom med en JBL LSR705i passiv studiomonitor i fanget. Liten, men med stor lyd!
LydRommet håper og tror at inn i lydfremtiden vil firmaet være en stabil aktør som fortsatt ivaretar sitt renomé som en aktør som har ansatte kjent for god kunnskap om det de selger og med god service, og eget serviceverksted med reservedeler som en stor styrke.
-
MUSIKKINSTRUMENTER (MI)4 måneder siden
Lyden av 80-tallet fyller 50 år
-
MUSIKKINSTRUMENTER (MI)4 måneder siden
Ingenting slår følelsen av vellyd, mener gjengen hos 4Sound Gjøvik (+)
-
DISTRIBUTØR3 måneder siden
(+) Derfor mistet CT distribusjonsavtalen med MA Lighting
-
NYTT UTSTYR3 måneder siden
Elektronisk styrt line-array fra EAW
-
NYTT UTSTYR3 måneder siden
Crest Audio er tilbake
-
AV-FIRMA2 uker siden
Nå er navn og varer fra Atendi solgt – dette er planene til LTB (+)
-
SCENEBESØK2 måneder siden
(+) Dette gjorde at LydRommet fikk tilslaget på ny PA hos Nes kulturhus
-
NYTT OM NAVN3 måneder siden
(+) «De har vist hele veien at dette er et system som man kan stole på»