NYTT OM NAVN
Nå skal ålesunderne få vite mer om kulturhusene sine

Journalist Ingeborg Refsnes tar steget over til «den andre siden» og er nyansatt markedsansvarlig på Parken kulturhus/Arbeideren i Ålesund.
Stillingen er nyopprettet. Refsnes starter 2. januar 2019. Hun ble valgt som én av 39 søkere.
– Vi er svært fornøyde med å få Ingeborg Refsnes med på laget, sier Hans Pareliussen, kulturhusleder for Parken kulturhus og Arbeideren.
– Hun er den rette til å jobbe for å gjøre kulturhusene enda mer synlige og formidle og kommunisere alt som skjer hos oss, mener han.
– Ikke minst når det gjelder vårt nye tilbud i foajeen på kulturhuset. Refsnes blir også sentral i den strategiske videreutviklingen av kulturhuset. Å ha en person som utelukkende jobber med markedsføring og kommunikasjon har vært et savn i lang tid.

Hans Pareliussen er kulturhusleder, for Parken kulturhus og Arbeideren i Ålesund. Foto: Privat.
Ingeborg Refsnes er utdannet journalist og fotograf, og har jobbet mange år i blant annet Adresseavisa. De siste årene har hun jobbet frilans og drevet sitt eget kommunikasjonsbyrå, Ref.
– Det er oppløftende at denne stillingen er opprettet. Jeg ser kulturhusene som livsnødvendige institusjoner i byen, sier Ingeborg.
– Dette er en ny bransje for meg, men jeg ser samfunnsoppdraget i å bygge et kulturhus hvor folk føler seg hjemme og velkommen, på tvers av kjønn, alder, religion og sosial klasse. Det er uhyre viktig for meg å være med og skape et raust og åpent hus.
– Vi må jobbe både langsiktig og strategisk, og være synlige fra dag til dag. Digitale flater er selvfølgelig viktig. Ettersom jeg både er journalist og fotograf, kommer nok kulturhusets forestillinger og hverdag til å bli dokumentert og formidlet i større grad. Slik håper jeg vi kan bygge merkevare og identitet.
http://scenemagasinet.no/folk-i-kulturhus-hans-pareliussen/
http://scenemagasinet.no/se-sa-fint-det-ble-hos-parken-kulturhus/
-
MUSIKKINSTRUMENTER (MI)4 måneder siden
Lyden av 80-tallet fyller 50 år
-
DISTRIBUTØR3 måneder siden
(+) Derfor mistet CT distribusjonsavtalen med MA Lighting
-
NYTT UTSTYR4 måneder siden
Elektronisk styrt line-array fra EAW
-
NYTT UTSTYR4 måneder siden
Crest Audio er tilbake
-
AV-FIRMA3 uker siden
Nå er navn og varer fra Atendi solgt – dette er planene til LTB (+)
-
SCENEBESØK3 måneder siden
(+) Dette gjorde at LydRommet fikk tilslaget på ny PA hos Nes kulturhus
-
NYTT OM NAVN3 måneder siden
(+) «De har vist hele veien at dette er et system som man kan stole på»
-
KONKURS2 måneder siden
(+) Atendi AS var skyldig nærmere ti millioner kroner